A hajdúhadházi kistérség polgármestereit hívta egyeztetésre Vincze István, a hajdúhadházi rendőrkapitányság vezetője. A települések vezetői mellett eljöttek a polgárőrök is a találkozóra, ahol a közbiztonság javítása volt a fő téma.
Vincze István bevezetőjében elmondta, hogy a kistérségben évente körülbelül 2000 bűnesettel találkoznak a rendőrök, de emellett a látenciáról sem szabad elfeledkezni. Sok bűncselekmény ugyanis nem jut a hatóság tudomására, hisz a lakosság nem minden esetben jelenti az eseményeket.
A beszámolóban elhangzott, hogy a térségben magas az erőszakos garázda cselekedetek száma és az elmúlt félévben két halálos kimenetelű bűncselekmény történt, az egyik Hajdúhadházon, a másik Bocskaikertben. A kapitány elmondta, hogy a régióban minden hatodik garázdaságot a hajdúhadházi kistérségben követik el.
A lopások és a betörések száma kismértékben csökkent. A kapitányság felderítési mutatója 11 százalékos, ami elsőre talán kevésnek tűnhet, mégis az egyik legjobb a közeli kapitányságok felderítési arányszámai közül.
A rendőrség személyi állományát tekintve a 94 főből 11 hiányzik, és jelenleg a hiányzó rendőrök pótlására nincs lehetőség. Sok településen probléma a körzeti megbízottak hiánya és az ügyeleti szolgálat ellátása is nehézséget jelent.
Gondot okoz az is, hogy a rendőrség technikai eszközei sem elegendőek. A meglévő 18 gépjárműből 7 üzemképes, így sok esetben a polgárőrség segítségét elfogadva járőröznek a rendőrök a polgárőrség autójával.
A kapitányság-vezető elmondta, hogy a fő cél az, hogy a bűncselekmények számát 2000 alá szorítsák. Ezt segíti az a fokozott ellenőrzés, amit Hajdúhadházon a tavaszi időszakban rendeltek el és december 31-ig biztosan érvényben marad. A közlekedési helyzet javítása érdekében a traffipax gyakoribb kiállítását tervezi az alezredes, hogy ezzel is javítsák a közlekedési morált.
Csáfordi Dénes polgármester köszönetét fejezte ki a rendőrségnek, hisz sok pozitív változást tapasztalt a közbiztonság terén. Sikerült felszámolni a köztéri segélyosztást, és a mezőőr munkába állásával sikerült fegyelmezettebbé tenni a külterületeket, kertségeket is. Hozzátette, hogy a közbiztonság javítása érdekében az önkormányzatnak is pluszforrásokat kell találnia, mert a rendőrségnek segítségre van szüksége a közrend javítás folyamatában. Jó megoldásnak tartaná a településőrség felállítását, amely a polgárőrség mellett a bűnmegelőzés szolgálatába állhatna. Összességében a helyzetet tavasz óta jobbnak ítéli, de rengeteget kell még dolgozni.