– Mit jelent számára ott élni, majd a hosszú utak után hazatérni.
– Mit jelent számára a család, a gyerekek, a szülék és nagyszülők jelenléte.
– Lokálpatrióta érzéseket előtérbe helyezve mit mutatna meg, miről beszélne szívesen egy olyan embernek, akivel meg szeretné ismertetni települését? Milyen pozitív dolgokat mutatna be?
– Fogalmazza meg települése jelképeinek, művelődési és kulturális értékeinek szerepét, sorsát és értelmét!
– Települése történelmi múltját figyelembe véve mennyire fontos az Ön számára a nevezetességek ismerete és megismertetése másokkal?
– A falu rég élt neves embereinek bemutatása.
– Mit tehet Ön, a településén megtalálható értékek, életben tartásáért és tiszteletének kivívásáért?
A fenti témakörökben várjuk szellemi termékeit, írásaitokat, grafikáitokat.
Eddig még sehol nem publikált írásokat fogadunk el.
Pályázati díj:
A pályázati díj 10.000 forint, amit nem feltétlenül a szerzőnek kell kifizetnie. Megteheti ezt egy magánszemély vagy civil szervezet is, aminek a neve támogatóként belekerül a kötetbe.
Amennyiben a pályázati díjat előzetesen valamely civil szervezet vagy magánszemély fizeti ki, annak kérnénk szépen elküldeni az elérhetőségét (Postai cím, Telefonszám, E-mail cím).
A támogató szervezetek és magánszemélyek részt vesznek a Culture Activity díj sorsolásán, ahol a legaktívabb szervezet elnyerheti a 100.000 forintos pénzjutalommal járó kulturális elismerést, amit ünnepélyes keretek közt adunk majd át. (Itt az erkölcsi és morális támogatói szempontokat, a médiában történő népszerűsítést vesszük figyelembe.)
A pályázati támogatásokat a következő számlaszámra kell küldeni:
Bencze Attila, CIB Bank, 10700141-65990988-51100005
Pályázati anyag beküldése:
A művek beküldhetők Word, Open Office vagy egyszerű jegyzettömb fájlként.
Oldalméret: A4-es formátum, álló.
Terjedelmi korlátok: minimum 2000 leütés (kb. 1 oldal), maximum 4000 leütés (kb. 2 oldal), Times New Roman 12-es betűkkel, normál sorközzel, 2 cm-es margókkal. Ennél nagyobb terjedelmű írások beküldése esetén, a szerzővel történő egyeztetés után a beküldött írásokat meghúzzuk.
Ha a formátum gondot okoz, akkor is küldhetők az írások és akkor azok a megfelelő módon átalakításra kerülnek, de tudni kell, hogy ilyenkor az oldalszámok is változhatnak.
A pályázati anyaghoz szükséges egy rövid bemutatkozás és egy digitalizált fénykép is. Ezeket is csatolják.
Grafikák beküldése:
A grafikákat, festményeket beszkennelve 300 DPI felbontásban várjuk a
irodalmi.paholy@gmail.com e-mail címre egy kis önéletrajz és digitális fotó kíséretében.
Tiszteletpéldány:
A kötetekből a szerzők részére 10 db. tiszteletpéldányt biztosítunk. A kötetekből a tiszteletpéldányokon felül, további példányok is rendelhetők. A szerzők számára a kereskedelmi árból min. 40%-os engedményt adunk. (A kereskedelmi ár csak akkor lesz véglegesen ismert, ha már véglegessé válik a kötet oldalszáma és darabszáma.)
A pályázati jelentkezést és a pályaműveket az alábbi címre kell küldeni:
irodalmi.paholy@gmail.com
Beküldési határidő: 2011. június 30. éjfél.
A beküldést követően minden pályázóval felvesszük a kapcsolatot.
A művek beküldésével a szerzők engedélyezik az írások kötetben való megjelenését és tudomásul veszik, hogy a tiszteletpéldányon kívül további követeléseik a kiadó felé nincsenek.
A pályázattal kapcsolatban érdeklődni lehet: irodalmi.paholy@gmail.com e-mail címen vagy a +36 30 406 8169 -es telefonszámon.
Eredményhirdetés:
A háromtagú zsűri a legjobbnak ítélt novellák, illetve grafikák szerzőit díjazza:
* 1. díj: 200.000.- Ft
* 2. díj: 100.000.- Ft
* 3. díj: Könyvcsomag a Neo-transzilvanista Irodalmi Páholy könyveiből
Záradék:
A pályázatra elküldött levélnek a következőket kell tartalmaznia: a pályázati anyag (vers, próza, grafika), egy rövid önéletrajz (címmel, telefonszámmal, e-mail címmel), egy önarckép, a támogató szervezet (neve, címe, telefonszáma).
Mentor program:
A pályázaton résztvevő munkák közül az arra érdemesnek tartottakat leközöljük a
www.polusonline.blogspot.com oldalon.
Ugyanezen az internetes portálon – a mentor program keretében -, kötetünk szerzőinek lehetőséget biztosítunk kulturális és művelődési tevékenységük népszerűsítésére. A településen megrendezésre kerülő közösségi programok népszerűsítésére.
A mentor program ugyanakkor lehetőséget teremt arra, hogy a különböző kulturális, művelődési csoportok és művészetekkel foglalkozó személyek részt vegyenek az önfejlesztő programjainkban.
Gondolunk itt az író-olvasó találkozókra, táborokra, festészeti és grafikai csoportos foglalkozásokra, népzenei vetélkedőkön való részvételre, a kézműves foglalkozások továbbfejlesztésére.
Ezen programjainkkal kapcsolatosan a www.polusonline.blogspot.com oldalon a közeljövőben tájékozódhatnak.
Tisztelettel:
Bencze Attila ügyvezető igazgató
Mobil: +36-30-406-8169
irodalmi.paholy@gmail.com