Harc a parlagfű ellen!

Fájl:Common ragweed.jpg

Az allergia korunk népbetegsége, melyek közül az allergiás nátha emelkedik ki leginkább. Ennek kiváltó oka a parlagfű, melyeknél 1 tő, akár 8 milliárd virágporszemet is képes termelni, előidézve ezzel a szénanáthát vagy az asztmát. Virágzási ideje júliustól októberig tart.

A 2008. évi XLVI. törvény (az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről) alapján a termelő, illetve a földhasználó köteles az adott év JÚNIUS 30. NAPJÁIG az ingatlanon a parlagfű virágbimbójának kialakulását megakadályozni, és ezt követően ezt az állapotot a vegetációs időszak végéig folyamatosan fenntartani.

A parlagfűvel való fertőzöttséget belterületen, vagyis a lakóházak udvarán és kertjeiben a jegyző képviseletében eljáró ügyintéző vagy a közterület felügyelő ellenőrzi. Amennyiben a helyszíni szemlén megállapításra kerül a parlagfűvel való borítottság, úgy a jegyző határidő tűzésével kötelezi az ingatlan tulajdonosát, használóját, hogy gondoskodjon a parlagfűmentesítésről. Amennyiben a kiadott határidőben ezen kötelezettségének a tulajdonos vagy a használó nem tesz eleget, a jegyző elrendeli a közérdekű védekezést. Ennek során a városgondnokság dolgozói fogják lekaszálni a parlagfüvet az ingatlan udvarán, kertjében, amit a tulajdonos, használó tűrni köteles. Ha a közérdekű védekezést végző munkásokat a tulajdonos nem akarja a területére beengedni, a végrehajtás érdekében karhatalmat lehet kirendelni (rendőrség). A közérdekű védekezés költsége az ingatlan tulajdonosát, használóját terheli, ami meg nem fizetés esetén adók módján behajtható, köztartozásnak minősül.

Külterületen, mezőgazdasági művelés alatt álló belterületen, a parlagfű elleni védekezést a Növényvédelmi Állomások ellenőrzik, mely szerv növényvédelmi bírság kiszabására és közérdekű védekezés elrendelésére is jogosult.

Kategória: Nincs kategorizálva | A közvetlen link.

Elnézést, a hozzászólás ezen a részen nem engedélyezett.