Lakossági fórumot tartottak Hajdúhadházon április 6-án, ahol a város vezetősége az agrárgazdálkodókkal és őstermelőkkel találkozott. A késő délutáni megbeszélésen mintegy 30-40 fő vett részt, akik aktív részvételükkel számos valós problémára világítottak rá és javaslatokat tettek a megoldási lehetőségekre is. Április 6-án többek között felmerült az a probléma, hogy a kedvezőtlen jogszabályi változásoknak „köszönhetően” a mezőőri szolgálatok csökkentett létszámmal működnek, ami nem elegendő. A gazdák megfogalmazása alapján két mezőőr annyit ér, mintha nem is lennének, mert nem képesek ilyen létszámmal jó ellátni a feladataikat. Emellett örömmel tájékozódtak arról, hogy a polgárőrség lovas járőrök beállítását tervezi, hisz lóháton könnyebben lehet a kertségekben járőrözni.
A mezőgazdasági utak rossz állapotáról és a csatornarendszerek elhanyagoltságáról is szó volt, ami nagyban hozzájárult a belvíz térhódításához. Ha a csatornahálózatok rendszeresen ki lettek volna takarítva, akkor a felgyülemlett csapadékvíz el tudott volna folyni, de ennek hiányában megállt a földeken. A polgármester ígéretet tett arra, hogy az utakat az önkormányzat helyrehozza. Emellett az egykor természetes záportározókat újrakotorják, hogy a felesleges víz el tudjon folyni.
A Kunkert-Vénkert kihasználatlansága is szóba került. Ezen a részen felaprózott földterületek vannak több mint 60 fő tulajdonában, és így, ebben a formában nem igazán lehet kihasználni a földeket. Lehetséges megoldásként felmerült az a gazdák részéről, hogy erdőtelepítéssel a rászoruló lakosságnak tüzelőanyagot tudna az önkormányzat biztosítani.
Rengeteg lopás történik a kertségekben és a gazdák leginkább azt szeretnék, ha szigorúbb büntetéseket kapnának azok, akik ellopják a terményeket, a szerszámokat és megrongálják a kerítéseket.
Másnap a vállalkozókkal történt egyeztetés. Az április 7-ei gyűlés célja az volt, hogy megkezdődhessen egy párbeszéd a helyi vállalkozók és a város vezetősége között. Több olyan pályázati kiírás is létezik, ami a vállalkozóknak szól, és hozzájárulna a város fejlődéséhez. Csáfordi Dénes bíztatta a helyi vállalkozókat, hogy összefogással ezeket a pályázatokat meg lehetne célozni. Szükség lenne egy sport és rendezvénycsarnok építésére, és a hosszú távú célok között szerepel egy étterem kialakítása is. A polgármester hangsúlyozta, hogy várják az új ötleteket és a megoldási lehetőségeket a helyiektől, és nyitottak az együttműködésre.
A vállalkozók részéről felmerült az, hogy ipari parkot kellene kialakítani, hogy minél több vállalkozó jöjjön a városba. Emellett azt is kezdeményezték, hogy a vállalkozók között legyen nagyobb összefogás.
Problémát jelent, hogy nem igazán teljes az önkormányzatnál a vállalkozók listája, ami megnehezíti az információáramlást. A találkozó célja az is volt, hogy a kapcsolatokat minél több vállalkozóval fel tudja venni a város vezetősége.
A vállalkozók többek között érdeklődtek a megbeszélésen a bölcsőde kivitelezéséről, a térfigyelő kamerák üzemeltetéséről és a sport és rendezvénycsarnok építésére irányuló pályázati lehetőségekről
Felmerült az a gondolat, hogy egy helyi önszerveződő közösség létrehozásával erősíteni lehetne a helyi vállalkozók lehetőségekhez való jutását.